Okulary przeciwsłoneczne Solano

Okulary przeciwsłoneczne – jak je wybrać?

Wiosna i pierwsze cieplejsze dni to czas, w których sporo osób decyduje się na zakup okularów przeciwsłonecznych. Ich wybór na rynku jest bardzo szeroki. Pamiętać jednak trzeba, że okularów, które mają chronić oczy przed promieniowaniem słonecznym, nie można kupować przypadkowo. Czym zatem powinno się kierować, wybierając konkretny model okularów przeciwsłonecznych?

Na co zwrócić uwagę wybierając okulary przeciwsłoneczne?

Najważniejszym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona wzroku przed szkodliwym promieniowaniem słonecznych. Dlatego wybór zawsze padać powinien na specjalistyczne okulary, czyli takie, które wyposażone są w odpowiednie soczewki. Przy zakupie okularów przeciwsłonecznych sprawdzić powinno się ich oznaczenie. Przykładowo symbol CE oznacza, że okulary spełniają wszystkie wymagane normy bezpieczeństwa. Takim produktem są okulary przeciwsłoneczne Solano. Posiadają filtr UV 400, a zatem w pełni chronią przed słońcem.

Okulary przeciwsłoneczne muszą nie tylko chronić przed słońcem, ale i dobrze wyglądać

Co to jest kategoria przyciemniania soczewki?

Kupując okulary przeciwsłoneczne, uwagę zwrócić należy również na ich kategorię przyciemnienia. Oznaczona jest ona cyframi od 0 do 4. Kategoria przyciemnienia soczewki informuje o tym, ile światła słonecznego soczewki przepuszczają. Optymalna kategoria przyciemnienia soczewki wynosi 3. Jeśli jednak ktoś wybiera się latem np. w góry, gdzie natężenie słońca jest dużo większe, to wybrać powinien okulary przeciwsłoneczne z kategorią przyciemnienia 4.

Czym jest polaryzacja i jaką pełni funkcję?

Polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych nie jest konieczna, jednak robi naprawdę dużą różnicę. Przede wszystkim znacząco poprawia komfort widzenia. Innymi słowy, polaryzacja skutecznie blokuje refleksy świetlne, które powstają, kiedy słońce odbija się od płaskich i jasnych powierzchni. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją zapewniają zatem dużo większy komfort w trakcie ich użytkowania. Jest to rozwiązanie polecane zwłaszcza kierowcom.

Jak dobrać kształt okularów przeciwsłonecznych?

Okulary przeciwsłoneczne muszą nie tylko chronić przed słońcem, ale i dobrze wyglądać. Dlatego powinny być właściwie dobrane do kształtu twarzy. W przypadku drobnej i smukłej twarzy nie powinno się zakładać okularów dużych i mocnych. Osobom o okrągłej twarzy zaleca się okulary o geometrycznych kształtach. Z kolei osobom o ostrych rysach twarzy polecić można okulary, które mają bardziej obłe kształty. Tu znów uwagę warto zwrócić na okulary przeciwsłoneczne Solano. Dostępne są bowiem w wielu różnych kształtach. Dzięki temu można je łatwiej dobrać.