Noszenie okularów korekcyjnych to dla wielu osób przykra konieczność i utrapienie. Albo nie leżą tak jak powinny, albo uciskają w nos czy zbyt często parują w okresie zimowym. Jednak okazuje się, że na każdy z tych problemów istnieją proste rozwiązania. Czytaj dalej i przekonaj się sam!

Parowanie szkieł

Parowanie szkieł w okresie zimowym to jeden z najczęstszych problemów posiadaczy okularów korekcyjnych. Z pewnością każda osoba, która je nosi, zna to charakterystyczne uczucie zaraz po wejściu do ciepłego pomieszczenia zimą. Ostatni czas konieczności noszenia maseczek ochronnych również nie był w tym względzie dla okularników łaskawy. Jednak z parowaniem okularów możemy sobie poradzić na parę sposobów:

Zsuwanie się okularów z nosa to zazwyczaj kwestia źle dobranych nosków do kształtu nosa

  • mycie okularów mydłem lub płynem do naczyń – taki sposób może skuteczne zatrzymać parowanie okularów, jednak nie działa przez długi czas (skuteczne do kilku godzin)
  • specjalne środki myjące – obecnie na rynku istnieją specjalne środki, które przeciwdziałają osadzaniu się pary. Po umyciu okularów takim specyfikiem możemy cieszyć się perfekcyjną widocznością nawet do kilku dni.
  • zastosowanie powłoki uszlachetniającej – zdecydowanie najbardziej skuteczna metoda. Powłoka uszlachetniająca kupiona w sklepie optycznym i przymocowana do okularów efektywnie działa i powoduje, że woda (w tym para wodna) nie utrzymuje się na powierzchni okularów. Dobrej jakości, markowe okulary powinny już taką powłokę posiadać.

Brak komfortu noszenia

Parowanie szkieł w okresie zimowym to jeden z najczęstszych problemów posiadaczy okularów korekcyjnych

Wiele osób noszących okulary skarży się na ciągłą niewygodę i tak zwane nieustanne poczucie widzenia oprawek wokół oczu. Z pewnością jest to bardzo irytujące i nie sprzyja poczuciu komfortu na co dzień. Jednakże, zwykle osoby, które narzekają na ten problem, ubierają okulary sporadycznie. Zatem zwyczajnie nie mają czasu przyzwyczaić się do ich noszenia. Jednak warto zdać sobie sprawę, że okulary oprawki potrzebują czasu do aklimatyzacji. Warto w takiej sytuacji zmusić się do noszenia szkieł bez przerwy cały dzień. Po tygodniu problem z pewnością powinien się rozwiązać.

Zsuwanie się okularów z nosa

Zsuwanie się okularów z nosa to zazwyczaj kwestia źle dobranych nosków do kształtu nosa. Warto w takiej sytuacji wybrać się do salonu optycznego i odpowiednio okulary dopasować. Pracujący tam specjaliści adekwatnie wymodelują okulary lub delikatnie zmienią ich kształt przy nasadzie nosa w taki sposób, aby leżały w sposób stały i wygodny. Warto również podkreślić, aby nie próbować wyginać czy przekrzywiać okularów na własną rękę. W taki sposób można połamać szkła i nie będą się już one do niczego nadawać. Salony optyczne posiadają profesjonalny sprzęt, specjalnie przeznaczony do tego typu zadań.

Odciskanie się okularów na nosie


Odciskanie się okularów na nosie to nieprzyjemna kwestia, z którą mierzą się głównie kobiety. Winowajcą bowiem często jest makijaż. Można w takiej sytuacji spróbować nie nakładać podkładu czy pudru w miejscu stykania się okularów z ciałem. Jeśli jednak makijaż nie jest problemem, warto w pierwszej kolejności udać się do salonu optycznego i sprawdzić czy noski są prawidłowo wymodelowane. Jeżeli nawet po odpowiednim dopasowaniu okulary nadal się odciskają, daj swojej twarzy po prostu czas na przyzwyczajenie się do tego nowego przedmiotu na Twoim nosie.

Mnóstwo okularników boryka się z wieloma problemami ze swoimi szkłami czy oprawkami. Istnieją jednak sposoby, które pozwolą poradzić sobie z większością z nich. Warto też pamiętać, że im lepsza jakość okularów, tym mniej zamieszania i dyskomfortu. Opłaca się zatem wybierać światowej klasy, znane marki okularów, które gwarantują niezawodność i wysoki poziom.