Okulary korekcyjne męskie

Jak wybierać okulary korekcyjne męskie?

Okulary korekcyjne męskie powinny być wybierane z rozwagą, ponieważ muszą one spełniać kilka wymagań. Powinny one bowiem skutecznie korygować wadę wzroku, jak również podkreślać urodę oraz maskować jej drobne niedoskonałości.

Czym należy się kierować wybierając idealne okulary korekcyjne męskie?

Podczas wyboru i zakupu okularów należy zwracać uwagę na ich kilka istotnych cech. Oprawki powinny być bowiem dopasowane do typu urody użytkownika pod względem:

  • wielkości,
  • kształtu,
  • koloru.

Poza tym, muszą być one wykonane z wysokogatunkowych materiałów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie odkształcają się podczas intensywnego użytkowania.

Jak zatem dobrać okulary korekcyjne męskie odpowiednie do danego typu twarzy?

Jak wspomniano powyżej, oprawki okularowe powinny być dobierane w zależności od typu twarzy, który może być:

  • okrągły – w tym przypadku należy dążyć do lekkiego wydłużenia twarzy. Warto również wybierać oprawki o prostych kątach, które optycznie wyostrzą rysy twarzy. Poza tym, pożądane jest optyczne wydłużenie oraz wyszczuplenie twarzy, które możliwe jest poprzez wybór na przykład okularów typu Wayfarer.
  • owalny – panowie o owalnym kształcie twarzy mogą decydować się na zakup oprawek okularowych o dowolnym kształcie. Większość z oprawek prezentować się będzie bowiem korzystnie.
  • cechować się wysokim czołem – mężczyźni o wysokim czole powinni wybierać masywne i dość duże oprawki, które pomogą zamaskować dysproporcję twarzy.
  • prostokątny – ten typ urody wymaga wyboru oprawek, które zakryją środkową cześć twarzy. W tym celu stosowane powinny być dość wysokie oprawki, które mają kształt owalny lub okrągły.

Tego typu produkty łagodzą rysy twarzy oraz sprawiają, że wydaje się ona bardziej delikatna. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest wybór tak zwanych aviatorek.

Na jakie inne elementy okularów należy zwracać szczególną uwagę?

Podczas wyboru oprawek okularowych warto zwracać uwagę nie tylko na ich kształt, ale również na wielkość oraz kolor. W tym przypadku oprawki mogą być dość grube. Tego typu masywne wyroby mogą jednak nieco przytłaczać twarz i powinny być wybierane z rozwagą. Alternatywnym rozwiązaniem jest w tym wypadku zakup delikatnych oprawek. Co ważne, tego typu subtelne produkty nie są zarezerwowane jedynie dla kobiet i dostępne są w wielu kolorach, w których prezentują się bardzo ciekawie. W szerokiej ofercie sprzedaży stacjonarnej i internetowej dostępne są między innymi produkty w kolorze złota, srebra, jak również wyroby granatowe lub czarne.