Rekomendowane jest dobranie modelu okularów do kształtu swojej twarzy. Oczywiście nie wszyscy wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Czym dokładnie trzeba się sugerować kupując okulary korekcyjne Tommy Hilfiger?

Jakie okulary będą najlepszą możliwą opcją do okrągłej twarzy?

Osoby, które posiadają okrągła twarz muszą wiedzieć, że na rynku dostępne są odpowiednie oprawki, które będą w stanie bez większego problemu je wyeksponować. Omawiany rodzaj twarzy w zdecydowanej większości przypadków wyróżnia się tym, że broda jest zaokrąglona, a policzki wypukłe. Świetnym rozwiązaniem będzie zastosowanie zasady kontrastu. Najlepiej egzamin zdadzą oprawki o kanciastych kształtach, kwadratowe oraz prostokątne. W najprostszym możliwym ujęciu ich celem będzie optyczne wyszczuplenie oraz wydłużenie twarzy przy jednoczesnym podkreśleniu kości policzkowych danej osoby. Osobom z okrągłą twarzą nie jest zalecane zaopatrzenie się w małe oprawki, które będą dodatkowo wzbogacone przez producenta różnymi ozdobnikami.

Rekomendowane jest dobranie modelu okularów do kształtu swojej twarzy

Jakie okulary najlepiej zdadzą egzamin do owalnej twarzy?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, ze osoby z wspomnianym rodzajem twarzy nie musza podążać z określonymi wskazówkami. Należy mieć świadomość, że owalna twarz będzie świetnie komponowała się z różnymi rodzajami oprawek dostępnymi na rynku. Godny uwagi jest oczywiście fakt, ze zbyt duże i szerokie oprawki nie będą prezentowały się korzystnie w sytuacji, gdy twarz danej osoby będzie drobna. Warto również pamiętać, aby oprawki pod żadnym pozorem nie były szersze od twarzy.

Jakie okulary powinny kupić osoby o kwadratowej twarzy?


Należy mieć świadomość, że omawiany typ twarzy przeważnie będzie wyróżniał się wysokim czołem, a także szerszą szczęką. Ponadto bardzo często osoby o kwadratowej twarzy mają taką samą długość i szerokość twarzy. Rekomendowane jest postawienie na kontrasty. Świetną opcją będzie zatem zaopatrzenie się w oprawki o okrągłych kształtach. Można dzięki temu zdecydowanie wydłużyć linię szczęki. Zaokrąglenie powinno występować dolnej części szkiełek.

Najlepsze okulary dla osób z trójkątną twarzą?

Omawiany kształt twarzy cechuje się rozległym czołem, silnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi, a także brodą zwężającą się u dołu. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że różnice szerokości we wspomnianym kształcie twarzy będą największe. Zalecane jest zaopatrzenie się w modele z cienką obwódką. Z kolei owalne i okrągłe oprawki mogą nadać twarzy korzystnego wyglądu.