Oprawki Solano

Co warto wiedzieć o okularach?

Większość z nas opiera się przed zakupem okularów. Wydaje nam się, że przez całe życie będziemy mogli poszczycić się sokolim wzrokiem. Jednak niestety tak to nie działa. Większość ludzi wcześniej czy później musi zdecydować się na zakup okularów korekcyjnych.

Kiedy musisz kupić okulary?

Czytanie książek cię męczy? Nie jesteś w stanie przeczytać rozkładu jazdy? A może musisz mrużyć oczy, żeby przeczytać sms-a? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś twierdząco, to oznacza, że musisz zaopatrzyć się w okulary. Na okulary powinny się też decydować osoby, które spędzają długie godziny przed ekranem komputera, bez względu na to czy mają problemy ze wzrokiem, czy też nie… Okulary warto kupić gdy:

 

  • przekroczyliśmy 40 rok życia, w tym wieku występują pierwsze naturalne objawy tzw. prezbiopii,
  • zauważamy u siebie ciągłe zmęczenie oczu, boli nas głowa, pod oczami czujemy tak zwany piasek, a krople nie pomagają,
  • okulary są absolutnie konieczne jeśli w czasie jazdy samochodem nie możemy dokładnie zobaczyć znaków drogowych,
  • przy kłopotach z widzeniem na różne odległości – z daleka bądź bardzo bliska. Złe widzenie negatywnie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Na przykład trudniej przeczytać nam gazetę czy nawlec igłę,
  • większość dnia spędzamy przed ekranami urządzeń, które emitują niebieskie światło.

Czy można dobrać okulary dla każdego?Większość z nas opiera się przed zakupem okularów

Oczywiście, że tak.  Dzięki nowoczesnej technologi możemy dobrać soczewki, które skorygują nawet najbardziej niestandardowe wady wzroku. Wszystkie okulary tworzy się na indywidualne zamówienie konkretnej osoby. Dlatego noszenie okularów jest naprawdę komfortowe. W salonach optycznych znajdziemy mnóstwo wzorów i kolorów do wyboru. Dzięki temu możemy z łatwością dopasować okulary do naszego kształtu twarzy czy typu urody. Nie ma osoby, która źle będzie wyglądać w okularach… Trzeba po prostu znaleźć odpowiedni model.

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu noszenie okularów kojarzyło się z czymś przykrym. I jest w tym trochę prawdy. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu okularnicy mieli bardzo mało modeli oprawek do wyboru. Dlatego trudno było znaleźć ten odpowiedni. Na szczęście to już przeszłość. Obecnie w salonach optycznych można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Klienci mają do wyboru wysokiej klasy oprawki Solano ze storny iokulary.pl, Calvin Klein, Armani, Prada, Chanel. Tak naprawdę większość firm zajmujących się modą ma w swojej kolekcji okulary, zarówno korekcyjne, jak i te przeciwsłoneczne.

To prawda, że okulary są już powszechnie dostępne we wszystkich przedziałach cenowych, ale to nie znaczy, że nie warto uczyć się, jak dbać o okulary korekcyjne

Oprawki okularów możemy bez problemu dopasować do naszego stylu życia i ubierania się. Do wyboru mammy oprawy wykonane z metalu, tworzyw sztucznych, a nawet drewna. W salonach optycznych znajdziemy modele dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak dbać o okulary korekcyjne?

To prawda, że okulary są już powszechnie dostępne we wszystkich przedziałach cenowych, ale to nie znaczy, że nie warto uczyć się, jak dbać o okulary korekcyjne. Najważniejszą rzeczą jest utrzymanie go w czystości – soczewki należy czyścić chusteczkami do okularów, ściereczką z mikrofibry i płynem do soczewek. Nigdy nie wycieramy naszych soczewek z ubrań, chusteczek lub papieru toaletowego. Jeśli podczas czyszczenia okularów pojawią się smugi, najlepiej użyć wilgotnego ręcznika papierowego do czyszczenia okularów.  Równie ważne jest odpowiednie przechowywanie etui. Jeżeli chcemy uniknąć uszkodzeń i zarysowań, to powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne etui. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o nasze okulary, to możemy być pewni, że będą nam służyć przez dłuższy czas.